Single Track

Single Track to system wąskich (do ok. 1m szerokości), jednokierunkowych ścieżek rowerowych zlokalizowanych w Górach Izerskich na pograniczu polsko-czeskim w miejscowościach Świeradów–Zdrój oraz Nové Město pod Smrkem. Ścieżki projektował walijski projektant Dafydd Davis, który uznawany jest za absolutną światową czołówkę w swojej dziedzinie.

Na chwilę obecną do dyspozycji rowerzystów oddane jest ponad 80 km ścieżek po obu stronach granicy. Ścieżki te są tak przygotowane aby sprawić frajdę z jazdy doświadczonym rowerzystom jak również rodzinom z dziećmi. Podstawą ścieżki jest zagęszczony tłuczeń imitujący jazdę po szutrach, natomiast w miejscach podmokłych zostały wybudowane drewniane kładki umożliwiające przejazd rowerzystom. Trasy zostały podzielone na 4 poziomy trudności : zielony, niebieski, czerwony oraz czarny odpowiednio od łatwego do wymagającego. Podczas jazdy rowerzyści mogą obcować z naturą oraz podziwiać piękne widoki z Gór Izerskich. Dodatkowo na ścieżkach zlokalizowane są skróty pozwalające na szybszy powrót do miejsca startu w razie zmęczenie bądź konieczności szybszego zakończenia jazdy.

W różnych miejscach ścieżek zlokalizowane są strefy odpoczynku, punkty gastronomiczne oraz większe centra rowerowe. Do dyspozycji rowerzystów oddanych jest kilka parkingów samochodowych w obrębie całego projektu ścieżek pozwalających na rozpoczęcie jazdy w wygodnym dla Państwa miejscu.

Single track Świeradów Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *